نوشته شده توسط : moeinnamdar

پس از انتخاب بایدن به عنوان رئیس جمهور بعدی ایالات متحده ، تحلیلگران نگاه دقیق تری به تأثیر این انتخابات بر بازارهای سنتی و قیمت بیت کوین می اندازند. سه عامل اصلی که باید در نظر گرفته شود ، عبور نهایی از دور جدید محرک اقتصادی ، تقویت دلار آمریکا و احتمال بهبود بازار سهام است.

 

 


محرک اقتصادی می تواند بیت کوین را بالاتر ببرد


پیش از انتخابات ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا گفت که قصد دارد بحث های تحریک آمیز را به بعد از انتخابات موکول کند. در نتیجه ، دموکرات ها و جمهوری خواهان تلاش کردند تا به توافق برسند.

انتخابات بایدن تا پایان سال برجسته خواهد بود. دموکراتها در کنگره قبلاً در ماه اکتبر لایحه محرک 2،2 تریلیون دلاری را پیشنهاد داده بودند ، اما این لایحه نتوانست حامی سنا باشد.

دور دوم محرک می تواند تأثیر مثبتی بر بیت کوین داشته باشد ، زیرا به طور قابل توجهی باعث آرامش شرایط مالی ایالات متحده و همچنین تقویت اقتصاد ایالات متحده می شود ، که به نوبه خود اشتیاق سرمایه گذاران به دارایی های پر خطر را افزایش می دهد. ایجاد انگیزه.


مفهوم بیت کوین در ماه های اخیر از یک دارایی خطرناک به یک دارایی مطمئن تبدیل شده است. با این حال ، هنوز موارد بسیاری وجود دارد که قیمت بیت کوین مطابق با بازار سهام حرکت می کند ، بنابراین اگر تقاضا برای دارایی های خطرناک وجود نداشته باشد ، قیمت بیت کوین همچنان می تواند افزایش یابد.

افزایش قیمت دلار
اگر دولت بایدن با یک بسته محرک موافقت کند ، دلار آمریکا افزایش می یابد. به عنوان مثال منطقه یورو پس از تصویب یک پیشنهاد محرک مهم ، به سرعت یورو را تقویت کرد.

دلار آمریکا از ماه مارس تاکنون عملکرد خوبی در برابر ارزهای ذخیره ای نداشته است. در نتیجه ، این به طلا ، بیت کوین و سایر موارد کمک می کند که قیمت آنها در برابر دلار است.

به همین ترتیب ، دور دوم محرک و افزایش اعتماد به نفس سرمایه گذاران احتمالاً در ابتدا تأثیر مثبتی بر قیمت بیت کوین خواهد داشت. همچنین توجه به این نکته مهم است که با گذشت زمان ، یک دلار قوی می تواند فشار فروش روی بیت کوین و طلا را افزایش دهد.

 

رشد بازار طلااکنون ممکن است بازارهای سهام پس از پایان انتخابات رشد کنند


تحلیلگران همچنین انتظار دارند بازار سهام ایالات متحده پس از تأیید نتایج انتخابات بهبود یابد.

اگرچه بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که ممکن است سیاست های مالیاتی و زیست محیطی بایدن در نهایت منجر به رکود در بازار سهام شود ، اما احتمال افزایش سهام در کوتاه مدت وجود دارد.

به دلیل هشدار تحلیلگران در مورد انتخابات ، بازار سهام در ماه های آگوست و سپتامبر به شدت سقوط کرد. گمانه زنی در مورد نتیجه انتخابات باعث افزایش فروش دارایی های پرخطر نمی شود. بلکه ترس از ادامه انتخابات بدون پیروزی مشخص باعث بحث و جدال در بازارها شد.پس از پایان کارزار انتخاباتی 2020 ، عدم اطمینان بازار فروکش کرده و این می تواند منجر به بهبود سهام در کنار سایر دارایی های پرخطر شود.

در مورد مقررات ، جیک سروینسکی ، مشاور عمومی Compan Finance ، گفت که بایدن موضع عمومی در مورد ارزهای رمزپایه نگرفته است. او نوشت:

رئیس جمهور منتخب بایدن در مورد دیدگاه های خود در مورد بازار ارزهای رمزپایه صحبت علنی نکرده است. در حال حاضر ، این واقعا مسئله مهمی نیست که بتواند توجه او را به خود جلب کند. طی چهار سال آینده ، سیاست ارز رمزنگاری شده در ایالات متحده به این بستگی دارد که چه کسی به سمت های برتر منصوب شود. با شروع حرکت ، اطلاعات بیشتری در مورد این روند کسب خواهیم کرد.
در حالی که رسانه ها اعلام کردند جو بایدن در انتخابات سال 2020 پیروز خواهد شد ، رئیس جمهور ترامپ هنوز این خبر را تأیید نکرده است و انتظار می رود تیم حقوقی ترامپ از نتایج شکایت کرده و سعی در بازشماری آرا در برخی از ایالت ها داشته باشد.

اگر این اتفاق بیفتد ، ترس و نوسان می تواند به سرعت وارد بازار شود و منجر به تغییر قیمت سهام و ارزهای دیجیتال شود.:: بازدید از این مطلب : 63
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 18 آبان 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : moeinnamdar

تعویض گلدان برگ انجیری چه موقع انجام شود

ریشه برگ انجیری هر ساله در بهار ریشه ها از ته گلدان بیرون می آیند و با شروع فصل رشد ، گلدان باید تعویض شود. در سالهای بعد ، با توجه به وزن گلدان ، توصیه می شود خاک سطح گلدان را با خاک جدید و غنی جایگزین کنید.

تمیز کردن برگ های برگ انجیریبرگها را با دقت و با پارچه یا اسفنج مرطوب تمیز کنید و بیش از یک بار در ماه از لاک های شیمیایی استفاده نکنید.


خاک مناسب برگ انجیری


خاک لیمو سبک یا مخلوطی از خاک برگ (خاک برگ بیشتر) ، کود آلی و خاک باغ (خاک رس) خاک مناسب این گیاه است.


بهترین دما


این گیاه دمای زیر 13 درجه را دوست ندارد (حداقل دمایی که بتواند تحمل کند 10 درجه سانتیگراد است). در تابستان حدود 30 درجه سانتیگراد مقاومت می کند.


آبیاری مورد نیاز برگ انجیری


آبیاری در تابستان هفته ای یک بار و در زمستان هر دو هفته آبیاری لازم است. قبل از آبیاری گیاه ، رطوبت سطح خاک را بررسی کنید. سطح خاک باید بین آبیاری خشک باشد.

 

 

نور مناسب

 


نور متوسط ​​برای این گیاه مناسب است. مکان مناسبی برای گیاه نزدیک پنجره با نور غیر مستقیم است.

رطوبت مورد نیاز

رطوبت بین 50-70٪ (2-3 بار در هفته در تابستان و هفته ای یک بار در زمستان) نیاز به سمپاشی دارد.

تغذیه و لقاح

در صورت نیاز هر ماه یک بار کود دهید.

آخرین نکته

هرگز ریشه های هوایی گیاه را قطع نکنید بلکه با نصب محافظ جلبکی ، آن را مجبور به غرق شدن در جلبک های مرطوب کنید.

 


بیماری های برگ انجیر و آفات:


برگها تغییر شکل داده و ترک خورده اند: گیاه را از مکان شلوغ خارج کنید ، علت آن آسیب فیزیکی است.

برگها خشک و چروکیده هستند: گیاه تشنه است ، هوا خشک است و آب بلافاصله خشک می شود.

آنها شبیه لکه های سیاه و زخم های برگ هستند: هوا خنک است ، گیاه را به مکان گرمتر منتقل کنید.

برگها کم رنگ هستند: به تغذیه مصنوعی نیاز دارند. این گیاه از کمبود عناصر در خاک رنج می برد و طبق دستورالعمل ها هر سه هفته یک بار گیاه را با کودهای ویژه تغذیه می کند.

برگها رنگ پریده و زیر آن تار عنکبوت دارد: ناشی از یک کنه کوچک قرمز است. گیاه را هر دو هفته با سم ضد کش کش اسپری کنید تا علائم از بین برود. سمپاشی به خصوص در زیر سطح برگها در کاهش آفات مثر است.

نوک برگها قهوه ای می شوند: گیاه تشنه است ، بلافاصله آبیاری کنید ، همیشه از خاک گلدان دیدن کنید ، مخصوصاً در تابستان که به آب بیشتری احتیاج دارید.

رشد گیاه متوقف شد: نور کافی نیست ، گلدان را به مکان روشن تری منتقل کنید.

لکه های قهوه ای در مرکز یا حاشیه برگها ظاهر می شود: من در آفتاب اسپری کردم ، عبور نور از قطرات آب باقی مانده بر روی برگ مانند عبور شیشه است که به برگها آسیب می رساند ، در سایه پاشیده می شود ، برگهای آسیب دیده با چاقوی تیز تا انتها بریده می شوند.

بعضی از برگها شکاف طبیعی ندارند: گیاه از گونه دیگری است و نبود شکافهای عمیق در برگها کاملا طبیعی است.

زخمهای پنبه مانند سفید روی برگها ظاهر می شود: در اثر سقوط حشره ، هر دو هفته گیاه را با حشره کش قدرتمند اسپری کنید تا علائم را تسکین دهد.

برگهای پایینی زرد و سپس قهوه ای می شوند ، که در زمستان شدت بیشتری دارد: آبیاری بیش از حد دلیل آن است ، بگذارید سطح خاک گلدان بین آب دادن کاملا خشک شود ، سپس آب را کاهش دهید ، هر دو هفته یکبار آبیاری کافی ، از زهکشی بازدید کنید.

 


تکثیر برگ انجیری:


با استفاده از چاقوی تیز ، یک شاخه را با دو یا سه برگ بالغ برش دهید و آنها را در گلدان به قطر 13 سانتی متر قرار دهید و بذرها و قلمه ها را کمپوست کنید.

قلمه ها را در عمق کم بکارید ، به طوری که جوانه تمام شده کاملاً از خاک خارج شود. یک چوب چوبی با طناب یا سیم به ضایعات وصل کنید و یک تکیه گاه برای ضایعات ایجاد کنید ، در غیر این صورت ممکن است قراضه ها بیفتد و ضایعات را در 21 درجه سانتیگراد و نور کافی نگه دارید.

با قرار دادن یک کیسه پلاستیکی شفاف روی آنها ، میزان رطوبت ضایعات را افزایش دهید. بهترین زمان برای پرورش اواسط بهار تا اوایل تابستان است. قلمه ها در تابستان ریشه می گیرند. پس از ریشه زنی کیسه پلاستیک را برداشته و شروع به تغذیه منظم گیاه با کودهای مایع کنید.

این گیاه را می توانید با خواب نیز تکثیر کنید. ریشه های هوایی گیاه را در ظرف دیگری قرار دهید و وقتی گیاه جدید در حال رشد است ، آن را از گیاه قدیمی جدا کنید.:: بازدید از این مطلب : 69
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 13 آبان 1399 | نظرات ()