2 نکته مهم درباره فناوری مالی
نوشته شده توسط : moeinnamdar

فناوری مالی - Fintech چیست؟

از فناوری مالی (Fintech) برای توصیف فناوری جدیدی استفاده می شود که می خواهد تحویل و استفاده از خدمات مالی را بهبود بخشد و خودکار کند. هسته اصلی آن ، استفاده از fintech برای کمک به شرکت ها ، صاحبان مشاغل و مصرف کنندگان است تا بتوانند با استفاده از نرم افزارها و الگوریتم های تخصصی که در رایانه ها و به طور فزاینده ای در تلفن های هوشمند استفاده می شوند ، عملیات مالی ، فرآیندها و زندگی خود را مدیریت کنند. Fintech ، این کلمه ، ترکیبی از "فناوری مالی" است.
هنگامی که fintech در قرن بیست و یکم ظهور کرد ، این اصطلاح در ابتدا به فناوری بکار رفته در سیستمهای پیشرفته م institutionsسسات مالی تأسیس شده اعمال می شد. با این وجود ، از آن زمان ، تغییر به سمت خدمات بیشتر مشتری مداری و در نتیجه تعریف بیشتر مشتری مداری وجود دارد. Fintech اکنون بخشها و صنایع مختلفی از جمله آموزش ، بانكداری خرده فروشی ، جمع آوری سرمایه و غیرانتفاعی و مدیریت سرمایه گذاری را در بر می گیرد.
Fintech همچنین شامل توسعه و استفاده از ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین است. اگرچه ممکن است بیشترین عناوین مربوط به آن بخش از fintech باشد ، اما پول کل هنوز در صنعت سنتی بانکداری جهانی و سرمایه بازار چند تریلیون دلاری آن است.

 

 

فناوری مالی چیست؟

 

 

فناوری مالی و فناوری های جدید

فناوری های جدید ، مانند یادگیری ماشین / هوش مصنوعی ، تجزیه و تحلیل رفتاری پیش بینی کننده و بازاریابی مبتنی بر داده ، حدس و عادت را از تصمیمات مالی خارج می کنند. برنامه های "یادگیری" نه تنها عادات کاربران را که اغلب برای خودشان پنهان هستند ، فرا می گیرند ، بلکه کاربران را به یادگیری بازی ها درگیر می کنند تا تصمیمات خود را صرف هزینه های خودکار و ناخودآگاه کنند و پس انداز کنند. Fintech همچنین با استفاده از رابط های گفتگوی روبرو و رابط های هوش مصنوعی برای کمک به مشتریان در انجام وظایف اساسی و همچنین پایین نگه داشتن هزینه های پرسنل ، آداپتور مشتاق فن آوری خدمات خودکار مشتری است. Fintech همچنین با استفاده از اهرم اطلاعات مربوط به سابقه پرداخت برای پرچم گذاری معاملات خارج از حد معمول ، برای مبارزه با کلاهبرداری استفاده می کند.

 

 

فناوری های جدید و فناوری مالی

 

 

درک فناوری مالی

به طور کلی ، اصطلاح "فناوری مالی" می تواند در مورد هر نوع نوآوری در نحوه معامله مردم از تجارت ، از اختراع پول دیجیتال گرفته تا حسابداری دوبار ، استفاده شود. از زمان انقلاب اینترنت و انقلاب اینترنت تلفن همراه / تلفن های هوشمند ، فناوری مالی به طرز چشمگیری رشد کرده است و fintech ، که در اصل به فناوری رایانه ای اطلاق می شد که در دفتر بانک ها یا شرکت های تجاری اعمال می شد ، اکنون طیف گسترده ای از مداخلات فناوری را در زمینه شخصی توصیف می کند. و امور مالی بازرگانی.
Fintech اکنون فعالیت های مالی مختلفی از جمله انتقال پول ، واریز چک با تلفن هوشمند ، دور زدن شعبه بانک برای درخواست اعتبار ، جمع آوری پول برای راه اندازی کسب و کار یا مدیریت سرمایه گذاری های شما را توصیف می کند ، به طور کلی بدون کمک شخص. طبق شاخص پذیرش Fintech 2017 EY ، یک سوم مصرف کنندگان حداقل از دو یا چند سرویس فین تک استفاده می کنند و آن دسته از مصرف کنندگان نیز به طور فزاینده ای از فین تک به عنوان بخشی از زندگی روزمره خود آگاهی دارند.

 

 

درک فناوری های مالی

 

 

برخی از فعال ترین زمینه های نوآوری فین تک ، شامل زمینه های زیر است:

 

  • ارز رمزنگاری شده و پول نقد دیجیتال.

 

  • فناوری Blockchain ، از جمله Ethereum ، یک فناوری دفتر توزیع شده (DLT) است که سوابق را در شبکه ای از رایانه ها حفظ می کند ، اما دفتر مرکزی ندارد.

 

  • قراردادهای هوشمند ، که با استفاده از برنامه های رایانه ای (غالباً با استفاده از بلاکچین) قراردادهای خریدار و فروشنده را به طور خودکار اجرا می کنند.

 

  • بانکداری آزاد ، مفهومی است که به زنجیره بلوک متکی است و معتقد است که اشخاص ثالث باید به داده های بانکی دسترسی داشته باشند تا برنامه هایی ایجاد کنند که شبکه متصل موسسات مالی و ارائه دهندگان شخص ثالث را ایجاد کند. به عنوان مثال ابزار مدیریت پول همه در یک ضرابخانه است.

 

  • Insurtech که به دنبال استفاده از فناوری در جهت ساده سازی و ساده سازی صنعت بیمه است.

 

  • Regtech ، که به دنبال کمک به شرکت های خدمات مالی است در رعایت قوانین انطباق صنعت ، به ویژه مواردی که تحت پوشش پولشویی هستند و پروتکل های مشتری خود را می شناسند که با کلاهبرداری مبارزه می کنند.

 

  • Robo-مشاوران ، مانند Betterment ، از الگوریتم هایی برای مشاوره خودکار سرمایه گذاری برای کاهش هزینه های آن و افزایش قابلیت دسترسی استفاده می کنند.

 

  • بدون بانک / زیر بانک ، خدماتی است که به دنبال خدمت به افراد محروم یا کم درآمد است که توسط بانک های سنتی یا شرکت های اصلی خدمات مالی ، نادیده گرفته می شوند.

 

  • امنیت سایبری ، با توجه به گسترش جرایم اینترنتی و ذخیره سازی غیرمتمرکز داده ها ، امنیت سایبری و فین تک بهم پیوسته اند.

 

:: بازدید از این مطلب : 52
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 20 دی 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: