نحوه نگهداری برگ انجیری در خانه و آپارتمان
نوشته شده توسط : moeinnamdar

تعویض گلدان برگ انجیری چه موقع انجام شود

ریشه برگ انجیری هر ساله در بهار ریشه ها از ته گلدان بیرون می آیند و با شروع فصل رشد ، گلدان باید تعویض شود. در سالهای بعد ، با توجه به وزن گلدان ، توصیه می شود خاک سطح گلدان را با خاک جدید و غنی جایگزین کنید.

تمیز کردن برگ های برگ انجیریبرگها را با دقت و با پارچه یا اسفنج مرطوب تمیز کنید و بیش از یک بار در ماه از لاک های شیمیایی استفاده نکنید.


خاک مناسب برگ انجیری


خاک لیمو سبک یا مخلوطی از خاک برگ (خاک برگ بیشتر) ، کود آلی و خاک باغ (خاک رس) خاک مناسب این گیاه است.


بهترین دما


این گیاه دمای زیر 13 درجه را دوست ندارد (حداقل دمایی که بتواند تحمل کند 10 درجه سانتیگراد است). در تابستان حدود 30 درجه سانتیگراد مقاومت می کند.


آبیاری مورد نیاز برگ انجیری


آبیاری در تابستان هفته ای یک بار و در زمستان هر دو هفته آبیاری لازم است. قبل از آبیاری گیاه ، رطوبت سطح خاک را بررسی کنید. سطح خاک باید بین آبیاری خشک باشد.

 

 

نور مناسب

 


نور متوسط ​​برای این گیاه مناسب است. مکان مناسبی برای گیاه نزدیک پنجره با نور غیر مستقیم است.

رطوبت مورد نیاز

رطوبت بین 50-70٪ (2-3 بار در هفته در تابستان و هفته ای یک بار در زمستان) نیاز به سمپاشی دارد.

تغذیه و لقاح

در صورت نیاز هر ماه یک بار کود دهید.

آخرین نکته

هرگز ریشه های هوایی گیاه را قطع نکنید بلکه با نصب محافظ جلبکی ، آن را مجبور به غرق شدن در جلبک های مرطوب کنید.

 


بیماری های برگ انجیر و آفات:


برگها تغییر شکل داده و ترک خورده اند: گیاه را از مکان شلوغ خارج کنید ، علت آن آسیب فیزیکی است.

برگها خشک و چروکیده هستند: گیاه تشنه است ، هوا خشک است و آب بلافاصله خشک می شود.

آنها شبیه لکه های سیاه و زخم های برگ هستند: هوا خنک است ، گیاه را به مکان گرمتر منتقل کنید.

برگها کم رنگ هستند: به تغذیه مصنوعی نیاز دارند. این گیاه از کمبود عناصر در خاک رنج می برد و طبق دستورالعمل ها هر سه هفته یک بار گیاه را با کودهای ویژه تغذیه می کند.

برگها رنگ پریده و زیر آن تار عنکبوت دارد: ناشی از یک کنه کوچک قرمز است. گیاه را هر دو هفته با سم ضد کش کش اسپری کنید تا علائم از بین برود. سمپاشی به خصوص در زیر سطح برگها در کاهش آفات مثر است.

نوک برگها قهوه ای می شوند: گیاه تشنه است ، بلافاصله آبیاری کنید ، همیشه از خاک گلدان دیدن کنید ، مخصوصاً در تابستان که به آب بیشتری احتیاج دارید.

رشد گیاه متوقف شد: نور کافی نیست ، گلدان را به مکان روشن تری منتقل کنید.

لکه های قهوه ای در مرکز یا حاشیه برگها ظاهر می شود: من در آفتاب اسپری کردم ، عبور نور از قطرات آب باقی مانده بر روی برگ مانند عبور شیشه است که به برگها آسیب می رساند ، در سایه پاشیده می شود ، برگهای آسیب دیده با چاقوی تیز تا انتها بریده می شوند.

بعضی از برگها شکاف طبیعی ندارند: گیاه از گونه دیگری است و نبود شکافهای عمیق در برگها کاملا طبیعی است.

زخمهای پنبه مانند سفید روی برگها ظاهر می شود: در اثر سقوط حشره ، هر دو هفته گیاه را با حشره کش قدرتمند اسپری کنید تا علائم را تسکین دهد.

برگهای پایینی زرد و سپس قهوه ای می شوند ، که در زمستان شدت بیشتری دارد: آبیاری بیش از حد دلیل آن است ، بگذارید سطح خاک گلدان بین آب دادن کاملا خشک شود ، سپس آب را کاهش دهید ، هر دو هفته یکبار آبیاری کافی ، از زهکشی بازدید کنید.

 


تکثیر برگ انجیری:


با استفاده از چاقوی تیز ، یک شاخه را با دو یا سه برگ بالغ برش دهید و آنها را در گلدان به قطر 13 سانتی متر قرار دهید و بذرها و قلمه ها را کمپوست کنید.

قلمه ها را در عمق کم بکارید ، به طوری که جوانه تمام شده کاملاً از خاک خارج شود. یک چوب چوبی با طناب یا سیم به ضایعات وصل کنید و یک تکیه گاه برای ضایعات ایجاد کنید ، در غیر این صورت ممکن است قراضه ها بیفتد و ضایعات را در 21 درجه سانتیگراد و نور کافی نگه دارید.

با قرار دادن یک کیسه پلاستیکی شفاف روی آنها ، میزان رطوبت ضایعات را افزایش دهید. بهترین زمان برای پرورش اواسط بهار تا اوایل تابستان است. قلمه ها در تابستان ریشه می گیرند. پس از ریشه زنی کیسه پلاستیک را برداشته و شروع به تغذیه منظم گیاه با کودهای مایع کنید.

این گیاه را می توانید با خواب نیز تکثیر کنید. ریشه های هوایی گیاه را در ظرف دیگری قرار دهید و وقتی گیاه جدید در حال رشد است ، آن را از گیاه قدیمی جدا کنید.

:: بازدید از این مطلب : 69
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 13 آبان 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: