ایا یخ روی ماه وجود دارد
نوشته شده توسط : moeinnamdar

به ایده های زن و شوهر در مورد آینده بشریت در ماه گوش دهید و به احتمال زیاد در مورد پتانسیل تغییر بازی یک ماده ای که احتمالاً در فریزر دارید وجود دارد می شنوید: یخ آب.

کاشفان احتمالاً امید زیادی دارند که بتوانند یخ های پنهان شده در زیر سطح ماه را جمع کنند ، هم برای فضانوردان برای نوشیدن و هم برای ساختن سوخت موشکی برای ارزان تر سفرهای دور. اما تصویری از روبات ها که سطح ماه را پاره می کنند و آب منجمد را از سایر ترکیبات پردازش می کنند ، گامی در نظر گرفتن منابع روی ماه است. کارشناسان در یک کنفرانس علمی اخیر تأکید کردند ، یخ هرگز اولین منبع انسانی نخواهد بود که در ماه استفاده می کند.

جیک بلاچر ، زمین شناس و دانشمند اصلی اکتشاف در مقر ناسا در واشنگتن ، گفت: "اولین و آسانترین منبعی که ما در آنجا داریم انرژی خورشیدی است ."

انرژی به معنای توان ، به ویژه برای ابزارهای عملیاتی روی سطح ماه و همچنین پشتیبانی از پایه بلند مدت در ماه است که ناسا قصد دارد به عنوان بخشی از برنامه Artemis آژانس بسازد ، هدف کوتاه مدت آن فرود آمدن انسانها است. در قطب جنوب تا سال 2024

تراز ماه با خورشید

 


این دو منبع بر خلاف مستقیم هستند و هر دو به چگونگی تراز ماه با خورشید متکی هستند. بر خلاف زمین ، محوری که ماه روی آن می چرخد ​​کم و بیش عمود بر صفحه منظومه شمسی است که شامل خورشید ، زمین و ماه است. این شیب محوری زمین است که به ما فصلی می دهد ، به عنوان یک نیمکره برای گرفتن نور خورشید بیشتر می شود و روزهای باورنکردنی طولانی در قطب می گذارد ، و بنابراین بسیار کمتر برای یک شب قطبی تقریباً ثابت.

نه ماه. در آنجا چرخه روزانه ثابت است. در قطب ها ، عدم شیب به معنی کم نور و تاریک در قسمتهای وسیعی توسط زمین اداره می شود ، زیرا مکان های مرتفع تر باعث می شوند تا نور خورشید به مناطق پایین تر نرسد.

در قسمت تاریک این شکاف ، مناطق سایه دار دائمی وجود دارد ، بسیاری در دهانه هایی که سطح ماه را زخمی می کنند ، جایی که دمای هوا همیشه به اندازه کافی سرد است که یخ های آب یخ زده می شوند . کارشناسان اکتشاف می گویند که در قسمت زیرین شکاف ، مکانهایی هستند که گاهی اوقات به آنها گفته می شود "قله های نور ابدی" - و اینجاست که اولین برداشت کنندگان قمری می روند.

سام لارنس ، یک دانشمند سیاره ای در مرکز فضایی جانسون ناسا در هوستون ، گفت: "مکان قطبی که توسط شورای برنامه فضایی [Artemis از شورای ملی] شورای فضایی مشخص شده است ، امکان پذیر است." ، در طول ارائه خود در همان روز گفت. "این روشنایی است که یک منبع است."با این وجود ، این پتانسیل برای یخ های آبی است که بیشترین بحث را در این جلسات و ستاره ها در دیدگاههای مکتوب ناسا برای چگونگی پایدار شدن اکتشافات ماه در برنامه Artemis ایجاد می کند.

لارنس گفت: "ما درباره داستان فرارهای قطبی چیزهای زیادی شنیدیم و به یقین ، این یک مورد خوب است." "اما این چراغانی است که ما در واقع با مأموریت های Artemis به دنبال آن هستیم."


:: بازدید از این مطلب : 30
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 26 خرداد 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: