پنج نکته در مورد راننده برای آموزش نوجوان خود
نوشته شده توسط : moeinnamdar

با وجود دوره های آموزش رانندگی ، والدین نوجوانانی که برای یادگیری مهارت های پشت چرخ خارش دارند ، احتمالاً خود را پیدا کرده اند که برای برنامه های B ، C ، D و E. به جیب های پشت خود راه پیدا می کنند. ، و مطمئناً هیچ کمبودی در حال حاضر وجود ندارد. علاوه بر این ، بیل وید ، مدیر برنامه ملی Tire Rack Street Survival ، توصیه های مفیدی و راهنمایی در مورد راننده جدید برای والدین دارد که به نوجوانان خود در خانه آموزش می دهند.

 


در پشت چرخ راحت باشید

 


قبل از اینکه نوجوان مشتاق شما اشتعال را روشن کند ، آنها باید با کنترل روی داشبورد ، آینه ها و پدال ها آرام شوند و آشنا باشند و بدانند که چگونه همه آنها با هم کار می کنند بدون نیاز به تغییر وضعیت صندلی.

 


با تنظیم صندلی در یک زاویه راحت شروع کنید.

 


در مرحله بعد ، بازوهای خود را بدون حرکت شانه های خود از صندلی صندلی بالا بکشید ، و بازوهای خود را روی فرمان قرار دهید.
صندلی را به جلو یا عقب تنظیم کنید تا فرمان در حال شکستن مچ دست شما باشد در حالی که بازوهای شما صاف است و مجدداً نیازی نیست که برای رسیدن به این هدف شانه های خود را از صندلی عقب حرکت دهید. اگر نمی توانید این کار را انجام دهید ، خیلی دور از چرخ هستید. این نوک راننده جدید خم مناسب در بازوها را فراهم می کند.
با کار کردن ماشین و در پارک ، توپ پای خود را روی پدال ترمز فشار دهید و تا حد امکان آن را به پایین فشار دهید.
موقعیت صندلی خود را نسبت به پدال ها تنظیم کنید تا بتوانید ترمز را به طور کامل بدون "قفل کردن" زانوی خود فشار دهید. به عبارت دیگر ، همیشه باید خم کمی در زانو وجود داشته باشد. این امر به مسافرت کمی بیشتر اجازه می دهد تا وقتی ماشین تحت فشار ABS به حالت ABS می رود و اجازه می دهد پا در پایدارترین حالت قرار بگیرد.
راننده هرگز نباید پدال ترمز را فقط با نوک کفش خود کار کند. کف پا باید محکم روی پدال کاشته شود و از آن خالی نشود.
صندلی را به ارتفاعی تنظیم کنید که بهترین دید بینایی باشد. وقتی ماشین حرکت می کند ، لازم نیست موقعیت صندلی را تنظیم کنید.

 


موقعیت مناسب دست

 


موقعیت صحیح دست در ساعت 9 و 3 است؛ این امکان حداکثر چرخاندن چرخ را بدون ایجاد تداخل در بازوها یا مجبور کردن بیش از حد بازوهای شما فراهم می کند.
همیشه دو دست روی چرخ داشته باشید. برای چرخاندن ماشین ، باید روی فرمان پایین بیایید و فشار نیاورید. دلیل این امر می خواهید آناتومیکی باشد: شما در قسمت جلوی ساق خود گروه های عضلانی کوچکی دارید و گروه های بزرگ عضلانی در بازوها و شانه های شما. شما کنترل بیشتری بر روی گروه های عضلانی کوچکتر از گروه های بزرگتر دارید.
با فشار آوردن به سمت فرمان ، از عضلات کوچکتر استفاده می کنید و به جای فشار زیاد بر روی بزرگترها ، به خصوص در شرایط وحشت ، فشار وارد نمی کنید. اگر فرمان را پایین بیاورید ، شانس بهتری برای دستیابی به ورودی صحیح فرمان دارید. اگر فشار وارد کنید ، ممکن است ورودی زیادی داشته باشید و ماشین را از شکل یا چرخش بیرون بیاورید.


ایمنی کمربند ایمنی صندلی
راننده نوجوان شما باید هر بار که وارد اتومبیل می شود ، کمربند ایمنی خود را بپوشد و به درستی از آن استفاده کند - بدون استثنا کمربند کمربند باید بر روی باسن کم باشد و سوار بر معده نشود ، جایی که می تواند به ارگان های داخلی در تصادف آسیب برساند. در همین حال ، کمربند شانه را نمی توان شل کرد. اگر کمربندها شل شده و یا خارج از لباس های حجیم قرار داده شوند ، مدت زمان بیشتری برای سفت شدن کامل آنها در تصادف طول می کشد.

 

موقعیت یابی مناسب آینه


این یکی از مهمترین نکات مربوط به درایور جدید است: قرار دادن آینه ها در وضعیت صحیح برای از بین بردن نقاط کور بسیار مهم است. اکثر مردم بر این باورند که به طور غلط اتومبیلشان نقطه کور دارد ، اما در واقعیت ، آنها به راحتی آینه های غلط خورده اند. اگر وقتی در وضعیت رانندگی هستید می توانید سمت خودرو را در آینه های جانبی مشاهده کنید ، آینه ها به طور نادرست تراز شده اند.

برای قرار دادن مناسب آینه ها ، صندلی را در موقعیت مناسب خود قرار دهید و سپس سر خود را به سمت چپ تکیه دهید تا به شیشه پنجره با معبد خود ضربه بزنید.
سر خود را در آنجا نگه دارید و آینه را تنظیم کنید تا بتوانید فقط یک لغزنده سمت خودرو را ببینید.
پس از اتمام این کار ، راست بنشینید. به موازات داشبورد (در سمت راست) تکیه دهید تا پیشانی شما در مرکز خودرو قرار گرفته و تقریباً برابر با آینه عقب باشد.
آینه سمت مسافر را طوری تنظیم کنید که بتوانید نواری از سمت خودرو را در سمت راست ببینید. این کار زاویه آینه ها را "صاف" می کند و باعث می شود آنها کمی عمود بر طرفین خودرو قرار بگیرند. با انجام این کار ، مخروط بازتاب در پشت خودرو را افزایش می دهد. آینه عقب همیشه باید در حالت محور باشد تا دید مساوی در پنجره عقب داشته باشد.
نوجوان شما و شما هرگز نباید هنگام رانندگی به بالای شانه آنها نگاه کنید. دستان ما از چشمان ما پیروی می کنند ، و اگر به تغییر شانه به بالای شانه خود نگاه می کنید ، ممکن است به طور ناخودآگاه چرخ را به آن سمت حرکت دهید. با موقعیت مناسب آینه ، هیچ دلیلی وجود ندارد که به بالای شانه خود نگاه کنید زیرا هیچ نقطه کوری وجود ندارد. برای تأکید مجدد در ایجاد تغییر خط ، درایور نوجوان خود را بیاموزید که در حالی که به آینه نگاه می کند ، به جلو تکیه دهد. این عمل زاویه بازتاب را تغییر می دهد و شما را اطمینان می دهد.

همیشه در رویه پارک
به نوجوان خود بیاموزید که تمام تنظیمات لازم را انجام دهد که ممکن است حواس پرتی در جاده باشد قبل از حرکت ماشین.
موقعیت مکانی و تراز آینه باید در حالی که ماشین در پارک است اصلاح شود.
به نوجوان خود بیاموزید که تلفن خود را از راه دور قرار داده و آن را در "آیا مزاحم نشوید" یا خاموش کردن آن را مطمئن کنید تا هیچ وسوسه ای برای چک کردن متنی یا پاسخ دادن به تماس در حین رانندگی نداشته باشند.
تنظیمات موسیقی مانند صدا ، ایستگاه یا لیست پخش نیز باید قبل از حرکت ماشین انجام شود.
نکاتی درباره راننده جدید در مورد همه چیز در چشم انداز
وقتی ماشین شما با سرعت 60 مایل در ساعت تردد می کند ، هر یک از ثانیه یک دادگاه بسکتبال دبیرستان را پوشش می دهد . فقط 55 مایل در ساعت ، طول یک زمین فوتبال را در هر 5 ثانیه پوشش می دهد. همچنین به یاد داشته باشید: دستان ما از چشمان ما پیروی می کنند. نگاهی به خط تیره برای تغییر ایستگاه رادیویی بدان معنی است که شما در مدت زمان لازم برای تغییر کانال ، کور هستید - بیشتر از زمان کافی برای ایجاد صدمه جدی و آسیب جدی.

:: بازدید از این مطلب : 87
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 11 خرداد 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: