ویژگی های بارز بازاریابی صنعتی
نوشته شده توسط : moeinnamdar

ارائه یک تعریف سریع و متراکم از بازاریابی صنعتی دشوار است ، بدون اینکه کاملاً اهمیت اهمیت واقعی آن را تضعیف کند. ما می خواهیم بگوییم که بازاریابی صنعتی بازاریابی کالاها و خدمات به مشتریان است. اگرچه ، این تعریف هنوز هیچ عدالت را ارائه نمی دهد.

در حقیقت ، ما می یابیم که بهترین راه برای توضیح آنچه در واقع بازاریابی صنعتی وجود دارد برجسته ترین ویژگی های برجسته آن است.

این بسیار پیچیده است
قیاس عالی برای بازاریابی صنعتی به شرح زیر است: بازاریابی مصرفی یک فروشگاه شیرینی است که آب نبات را به یک مشتری واحد می فروشد. بازاریابی صنعتی نوعی تولیدکننده آب نبات است که هزاران قطعه آب نبات را به یک فروشگاه آب نبات می فروشد. بدیهی است که مورد اخیر بسیار جذاب تر است ، اما بدیهی است که این بدان معنی است که کمی پیچیده تر است.

بازاریابی صنعتی به سفارشات بزرگ ، روابط طولانی مدت نیاز دارد که اولین و اولین فروش را پیچیده تر می کند. این امر به این واقعیت ساده می رسد که مشاغل متشکل از چندین نفر ساخته شده اند ، این بدان معناست که شما باید با تعداد زیادی اطلاعات مختلف ، چندین نفر را تحت تأثیر قرار دهید.

چرخه فروش طولانی تر
نتیجه پیچیدگی بازاریابی صنعتی چرخه فروش طولانی تر است. وقتی به یک تجارت مشغول می شوید ، کل فرایند حول تصمیمات محاسبه شده ، بررسی ، تجزیه و تحلیل می چرخد.

این نباید به عنوان یک منفی تلقی شود ، همانطور که احتمالاً تصور می کنید ، نتیجه بازاریابی صنعتی ارزش هر پیچیدگی یا روند طولانی را دارد.

 

تنوع بازاریابی


بازاریابی صنعتی می تواند به معنای داشتن طیف گسترده ای از محصولات باشد. تک تک محصولات نیاز به یک استراتژی بازاریابی متفاوتی دارند ، گاهی اوقات تفاوت می تواند شدید باشد.

برای چشم انداز این ، فروش مثلاً یک موتور استاندارد به یک تجارت شناخته شده در مقایسه با فروش تجهیزات سرمایه به شرکتهای مختلف بسیار متفاوت است.

استراتژی هایی که ممکن است برای موتورها استفاده کنید در فروش ماشین های بزرگ سفارشی موفق نخواهند بود. در نهایت ، تنوع بازاریابی می تواند بی حد و مرز باشد.

 

اطلاعات کم در بازار


محصولات مصرفی اطلاعات زیادی در رابطه با بانک اطلاعاتی از جمله جمعیتی مشتری دارند. در مقایسه ، اطلاعات حول محور بازارهای صنعتی به سختی حاصل می شود. در واقع برای جمع آوری اطلاعات مفید بازار ، به تجربه قابل توجهی از صنعت نیاز دارد.گفته می شود ، غیرممکن نیست. برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز برای تجزیه و تحلیل عمیق طاقچه. اطلاعاتی مانند تعداد کارمندان ، سرعت خط ، شیفت ، اندازه و غیره ، همه به دست می آید و شما قادر خواهید بود خریداران آینده نگر را کشف کنید.

تبلیغات به طور کلی از روندها پیروی نمی کند
وقتی صحبت از بازاریابی صنعتی می شود ، تبلیغات و تبلیغ کمی متفاوت است. می بینید ، در طرح بزرگ امور ، تهیه تبلیغات روزنامه ، بیلبورد و فیلم برای مصرف کنندگان تکانشی بسیار ساده است.

وی گفت: "با بازاریابی صنعتی ، به دلیل چرخه فروش طولانی ، تبلیغات نمی توانند بر روند متمرکز شوند. درعوض ، آنها باید مستقیماً به مزایا و برنامه های محصول بپردازند. " - جنیفر واتس ، CMO در ورد پوینت .


خریداران و رفتارهای آنها در بازاریابی


همانطور که قبلاً ذکر شد ، بازاریابی صنعتی بیشتر به یک فرد مربوط می شود تا تیمی از افراد. بنابراین ، رفتارها متنوع هستند ، از یک روند خاص پیروی می کنند و در نهایت ، شما باید چندین نفر را تحت تأثیر قرار دهید ، که همه ممکن است نظرات مختلفی داشته باشند.

ارتباط با خریداران بالقوه شما بسیار مهم است. ایمیل ، تلفن و مکالمات یک به یک به برقراری روابط تجاری کمک می کند. خبر خوب؟ این رابطه به جای یک رابطه خرید یک زمانه ، طولانی مدت خواهد بود. درست مانند هر رابطه موفق ، ارتباطات بسیار مهم است ... بسیاری از تولید کنندگان تصمیم می گیرند که نمونه ها را نیز ارسال کنند.

مناقصه مرسوم است
یک فرد مصرف کننده می خرید ، یا آنها نمی توانند. قیمت گذاری برای مصرف کننده متوسط ​​سناریو نیست. از طرف دیگر ، بازاریابی صنعتی به ندرت درمورد قیمت و قیمت پیشنهادی نمی چرخد.

نقل قول ها و مشخصات ممکن است گاهی صدها صفحه باشد و محصول و قیمت آن دقیقاً به جزئیات itty-bitty مشخص شود. این در نهایت به تضمین معامله کمک خواهد کرد.

توزیع جغرافیایی و جمعیتی
میانگین تحقیقات بازار مصرف کننده معمولاً برای بازارهای صنعتی کار نمی کند ، صرفاً به این دلیل که نمونه ها بسیار اندک هستند. تحقیقات بازار صنعتی تقریباً باید همزمان و گسترده باشد.

مهمترین بخش تحقیقات بازار صنعتی ، کسب اطلاعات در مورد سهام بازار و اندازه بازار است. این موارد را می توان با استفاده از تکنیک های کیفی ، تکنیک های مصاحبه بدون ساختار و تحقیقات میدانی یافت.

در نتیجه
کافی است بگوییم ، بازاریابی صنعتی کار سختی است اما از جوایز بالایی برخوردار است. پس از تأمین مشتری یا مشتری ، این یک رابطه طولانی مدت و ایمن است. هنگام بازاریابی صنعتی ، شکاف دانش کمی وجود دارد که این روند را به چالش کشیده تر می کند ، اما کاملاً ارزش آن را دارد.

واقعیت این است که تولید کنندگان محصولات صنعتی برای رشد نیاز به یافتن مشتری جدید دارند. بهترین راه برای توسعه این رشد استفاده از تکنیک های بازاریابی صنعتی است.

:: بازدید از این مطلب : 88
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 10 خرداد 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: