آیا زنبور برای انسان مضر هست
نوشته شده توسط : moeinnamdar

Shunichi Makino، که زنبورها و زنبورها را در موسسه تحقیقات محصولات جنگلی و جنگلی ژاپن مطالعه می‌کند، می‌گوید که این حس مثل این است که "به وسیله یک سوزن سرخ به ضربه چاقو خورده می‌شود". نه تنها این مساله باقی می‌ماند، بلکه غم باقی می‌ماند.

Makino توضیح می‌دهد: " معمولاً، بخش گزنده به شدت باد می‌کند و برای چند روز درد را ادامه می‌دهد." و " اگرچه شما می‌توانید این علائم را در زمان سوزش سایر گونه‌های زنبور هم داشته باشید، گفته می‌شود که شدت آن در Vespa Vespa بسیار شدیدتر است."

Soichi Yamane در این شغل نیش زد. او یک محقق زنبور بود - اکنون بازنشسته شده‌است - و شرح Makino را تایید می‌کند: " درد دو روز به طول انجامید و خواب من اغلب با درد شدید ایجاد شد."

 

زنبور عسل برای انسان مضر نیست

 


یکی از دلایلی است که کشف اخیر دو زنبور غول‌پیکر در ایالت واشنگتن چنین احساسی را ایجاد کرده‌است. حشرات اکنون گرایش به رسانه‌های اجتماعی به عنوان "hornets murder" دارند.

اگرچه حشرات این توانایی را دارند که گسترش یابند، تا به امروز در هیچ جای دیگر در آمریکا پیدا نشدند. و دانشمندان و دیگر متخصصان در تلاش برای یافتن و حذف هر گونه جمعیت‌ها پنهان در منطقه نگرانی در شمال غربی واشنگتن هستند.

شیفتگی با این حشرات و خطری که ایجاد می‌کنند این سوال را مطرح می‌کنند: چه چیزی، اگر چیزی، در مورد نیش زنبور غول‌پیکر آسیایی ویژه باشد؟ و این زهر آن چقدر است؟

در پس این درد، سمیت زهر از زنبوره‌ای غول‌پیکر آسیایی و از مشتی خویشاوندان نزدیک آن قابل‌ملاحظه است. جاستین اشمیت که زنبوره‌ای hornets را مورد مطالعه قرار داده بود، می‌گوید: از سمیت بیشتر حشرات دیگر هم بیشتر است.

اشمیت در موسسه زیست‌شناسی جنوب غربی آریزونا، اشمیت یک متخصص در زهر است. او یک مقیاس معروف از sting که به عنوان شاخص درد اشمیت شناخته می‌شود را ایجاد کرد.

در مقاله‌ای که در سال ۱۹۸۶ توسط اشمیت، Yamane و دیگران نوشته شده بود، محققان سم را از گونه‌های مختلفی از زنبوره‌ای غول‌پیکر استخراج کرده و آن را به موش‌های آزمایشگاهی تزریق کردند.

پژوهشگران مسمومیت با استفاده از یک اندازه‌گیری به نام the را تعیین می‌کنند. همچنین مقدار لازم برای کشتن ۵۰ درصد از افراد تست، معمولاً حیوانات کوچک مثل موش را کاهش می‌دهد. دانشمندان در تحقیقات دهه ۱۹۸۰ کشف کردند که سم زنبور غول به میزان ۱ / ۴ میلی‌گرم در هر کیلوگرم است. زهر کم‌تر مورد نیاز برای دوز کشنده، خطرناک‌تر است.

برای مقایسه، the زهر honeybee ۲ / ۸ میلی‌گرم بر kg است. و the حشرات جهان متعلق به مورچه harvester Maricopa با مقدار LD۵۰ حدود ۱ / ۰ میلی‌گرم در موش است.

اگر چه زنبور عسل دارای زهر بیشتر از زنبوره‌ای غول‌پیکر است، زنبور عسل می‌تواند یک‌بار نیش بزند. زنبوره‌ای غول‌پیکر می‌توانند بارها و بارها نیش بزنند و این توانایی را دارند که حدود ۱۰ برابر زهر را حمل کنند. دانشمندان مشخص کردند که سم در یک زنبور غول‌پیکر می‌تواند حدود ۱۰ موش را بکشد - و یک کلونی کوچک می‌تواند یک حیوان ۱۵۰ پوندی را بکشد.
چه چیزی دردناک شدن هورنت غول پیکر آسیا را بسیار دردناک می کند؟ اشمیت می گوید که استیل کولین و هیستامین موجود در درون زهر باعث ایجاد درد و تورم می شوند و به کمک مواد شیمیایی به نام کینین ها که رگ های خونی را رقیق می کنند ، کمک می کند. ماده ای به نام ماستوپاران ، که در زهر زنبور یافت نمی شود ، و فسفولیپاز به صورت هم افزایی برای تخریب سلول های ایمنی و ایجاد التهاب گسترده عمل می کند. اشمیت می گوید در ترکیب با کینین ها ، این مواد شیمیایی می توانند سلول های خون و ماهیچه را تجزیه کنند.

این تخریب منجر به آزادسازی مولکولهای بزرگی مانند هموگلوبین می شود که کلیه باید آن را فیلتر کند. اشمیت می گوید ، اما بسیاری از مواد شیمیایی موجود در سم برای کلیه ها نیز سمی هستند. این گونه همچنین دارای یک نوروتوکسین منحصر به فرد است که می تواند تکانه های عصبی را مسدود کند.

اشمیت می گوید: "این یک کوکتل نامطبوع از مواد شیمیایی است که به گونه ای طراحی شده است که دیگر با این بچه ها عصبانی نشوید."


ایمن نگه داشتن بدن در مقابل زنبور


اشمیت می گوید ، برای رسیدن به سطح خطرناک زندگی ، احتمالاً شخص باید توسط صد شاخ غول پیکر گیر کند ، و در مقایسه با هزار زنبور عسل مقایسه می شود.

اشمیت می گوید ، در ژاپن شاخ های غول پیکر باعث مرگ 30 تا 50 نفر در سال می شوند ، اما بیشتر تلفات ناشی از واکنش های آنافیلاکتیک آلرژیک است و نه سمیت حاد.

یادآوری این نکته حائز اهمیت است که شاخهای غول پیکر مانند سایر زنبورها معمولاً حمله نمی کنند مگر اینکه زحمت کشیده شوند. به خصوص هنگامی که حشرات در حال پرورش هستند ، احتمالاً انسان را نادیده می گیرند. بیشترین مرگ و میر ناشی از نیش غول پیکر است زیرا مردم به طور جدی لانه های حشرات را مختل می کنند.

اشمیت مشاهده می کند که شاخهای غول پیکر قبل از لکه دار شدن هشدار می دهند: آنها به جلو و عقب پرواز می کنند و فک پایین اندام های خود را می گیرند. اشمیت می گوید: "این ارعاب کننده است ، توجه شما را جلب می کند." "این تنها گونه ای است که انجام می دهد."

اشمیت هرگز با وجود اینكه او در سال 1980 كار با آنها را آغاز كرد ، هیچگاه از یك گره غول پیكر آسیایی خسته نشده است. همكاران ژاپنی اشمیت را به اشمیت توصیه كردند كه یك پیراهن زنانه ضخیم را زیر لباس زنبورعسل خود قرار دهد تا استینگرهای طولانی حشرات را خنثی كند. این کار کرد - گرچه اشمیت گاهی پشیمان است.

او می گوید: "در دیدگاه ،" من آرزو می کنم که به دلیل اینکه این یک نکت data مهم و مناسب داده است ، خاموش بوده ام. "

:: بازدید از این مطلب : 70
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 30 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: