جایگزین مناسب برای آرد
نوشته شده توسط : moeinnamdar

اگر اخیراً بیش از حد معمول پخت کرده اید ، تنها نیستید. بسیاری اوقات یک دستور العمل جدید وسوسه انگیز ، آرد همه منظوره یا حتی یک آرد بی نظیر را که فقط یک بار از آن استفاده خواهید کرد ، مثل نان یا آرد کیک ، فراخوانی می کند. شما ممکن است بخواهید فقط برای یک ماده مخلوط نشوید و اگر این کار را انجام دهید ، فرصتی وجود دارد که ممکن است آن را در فروشگاه پیدا نکنید. خوشبختانه ، تعداد زیادی جایگزین آرد وجود دارد که می توانند کار کنند ، تا زمانی که چند ماده اصلی شیرین کاری در دست داشته باشید.

هنگام بحث در مورد جایگزین های آرد ، مهم است که یک عامل مهم را درک کنید: محتوای پروتئین. هنگامی که با آب مخلوط شد ، پروتئین موجود در آرد گندم گلوتن را تشکیل می دهد ، و گلوتن همان چیزی است که به نان می دهد بافت دلپذیر جویدنی آن را فراهم می کند. آردهای مختلف دارای پروتئین متفاوتی هستند که در پخت آنها به اهداف مختلفی منتهی می شود. آردهایی که پروتئین بیشتری دارند ، مانند آرد نان ، گلوتن بیشتری ایجاد می کنند که ساختاری قوی و متراکم را به وجود می آورد. آردهایی که پروتئین کمتری دارند ، مانند آرد کیک و شیرینی ، گلوتن کمتری ایجاد می کنند ، که منجر به یک محصول نهایی سبک تر و شفاف می شود. خوشبختانه ، در حالی که علم پشت آن می تواند پیچیده باشد ، تعویض این آردها ساده است.


جایگزین های آرد گندم


آرد نان

خوشبختانه برای همه علاقه مندان به مواد تازه موجود در آن ، آرد نان ساده ترین جایگزینی را دارد: می توانید 1: 1 را با آرد معمولی منظم جایگزین کنید. آرد نان از پروتئین بالاتری نسبت به آرد همه منظوره برخوردار است ، بنابراین باگت شما ممکن است اندکی کمتر جویدنی باشد ، اما هنوز هم خوب به نظر می رسد ، به علاوه سفر سفری به فروشگاه را برای شما ذخیره می کند.

آرد کیک

آیا تا به حال زمان بدی برای کیک وجود دارد؟ آرد کیک نسبت به آرد همه منظوره گلوتن کمتری دارد و برای سبکترین و کرکی ترین کیک ها را تهیه می کند. برای جایگزینی یک فنجان آرد کیک ، یک فنجان اندازه گیری یک فنجان را با آرد همه منظوره پر کنید ، سپس دو قاشق غذاخوری را بردارید. آن دو قاشق غذاخوری را با ذرت ذرت جایگزین کرده ، و با هم الک کنید تا در کل مخلوط شوند. می توانید از آرد کیک برای درست کردن چیزهایی مانند کیک کیک معروف وانیلی مگنولیا نانوایی استفاده کنید!
آرد قنادی

آرد قنادی شبیه آرد کیک است ، اما کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. پروتئین بیشتری نسبت به آرد کیک اما کمتر از آرد همه منظوره برای نانها ، کلوچه ها و کوکی ها عالی است. از آنجا که بسیار شبیه آرد کیک است ، تعویض مشابهی نیز دارد. برای تعویض یک فنجان آرد شیرینی ، یک فنجان اندازه گیری یک فنجان را با آرد همه منظوره پر کنید ، سپس یک قاشق غذاخوری را برداشته ، آن را با ذرت ذرت جایگزین کنید ، و خوب الک کنید.


آرد در حال افزایش


آرد خودنمایی در بسیاری از دستور العمل های جنوبی جزء اصلی ترین هاست. این در اصل آرد همه منظوره با پودر بیکینگ است که قبلاً اضافه شده است (از این رو نام آن) ، به این معنی که تعویض آن آسان است. برای تهیه یک فنجان آرد خودنمایی ، یک فنجان آرد همه منظوره را با 1 و 1/2 قاشق چایخوری پودر بیکینگ و 1/4 قاشق چای خوری نمک ترکیب کنید. می توانید از آن برای ساختن چیزهایی مانند کیک های ماگنولیا که در بالا ذکر شد استفاده کنید.

آرد جایگزین
همانطور که پخت سالم و رژیم های بدون گلوتن محبوبیت زیادی پیدا می کند ، همچنین استفاده از آردهای جایگزین زیادی مانند جو دوسر ، بادام ، برنج ، نخود ، نارگیل و غیره نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از این آردها مانند آرد جو دوسر و برنج را می توان به راحتی از موادی تهیه کرد که احتمالاً قبلاً آن را دارید. برخی دیگر ، مانند آرد نارگیل و نخود ، به عناصری احتیاج دارند که احتمالاً مانند خمیر نارگیل و نخود خشک خشک آن را راحت نگه ندارید ، بنابراین توصیه می کنم آنها را در فروشگاه بخرید. بیشتر این آردها جایگزین مناسبی برای آرد همه منظوره نیستند ، اما معمولاً در دستور العمل های پخت با پیچ و تاب سالم مشاهده می شوند ، بنابراین خوب است که یک جایگزین در جیب پشت خود داشته باشید.


آرد بادام


نکته مهمی که باید در مورد آرد بادام به یاد داشته باشید این است که به جای بادام بدون برنج خام ، از بادام تفت داده شده یا پوست کنده شده تهیه می شود. اگر سعی می کنید برای این دستورالعمل از بادام بدون چربی استفاده کنید ، در پایان با غذای بادام روبرو خواهید شد. در یک سنجاقک می توانید از وعده غذایی بادام و آرد بادام به طور متناوب استفاده کنید ، اما آرد بادام دارای بافت و رنگ ملایمی است ، بنابراین اگر قصد دارید یک قوام کیک مانند با طعم بادام خفیف تر داشته باشید ، آرد بادام راهی است که باید انجام دهید. برای تهیه یک فنجان آرد بادام ، یک فنجان مغز بادام ترد (یا خرد شده یا کامل) را به مخلوط کن یا مواد غذایی با سرعت بالا اضافه کنید ، و پالس کنید تا خوب خرد شود. بهتر است مخلوط کن خود را برای مدت زمان 10-15 ثانیه اجرا کنید - خیلی طولانی مخلوط شوید و در آخر با کره بادام به پایان خواهید رسید!

 

آرد جو دو سر


آرد جو دوسر به راحتی در خانه تهیه می شود و احتمالاً تنها عنصر آن در قسمت پشتی شیروانی شما مخفی است. برای تهیه یک فنجان آرد جو دوسر ، 1 و 1/4 فنجان جو نورد قدیمی را در مخلوط کن یا سرعت مواد غذایی با هم مخلوط کنید. اطمینان حاصل کنید که در صورت لزوم از جو بدون گلوتن استفاده می کنید. 2-3 دقیقه مخلوط کنید ، متوقف می شوید که طرفین را خراش دهید ، تا زمانی که جوهای خیلی ریز بریزید. (عملکرد کل ممکن است بسته به نوع جو و مخلوط کن که استفاده می کنید کمی متفاوت باشد.) آرد جو به دلیل دارا بودن مقدار گلوتن کم ، جایگزین خوبی برای آرد همه منظوره نیست ، بنابراین برای پخت همراه آن ، بهتر است از دستور العمل های مخصوص آرد جو دوسر استفاده کنید.


آرد برنج


تهیه آرد برنج در خانه برای افرادی که حساسیت به گلوتن یا سلیاک دارند گزینه خوبی است ، زیرا می توانید آلودگی متقابل را کنترل کنید. برای تهیه حدود 1 و 1/4 فنجان آرد برنج ، یک فنجان برنج را به یک مخلوط کن پر سرعت یا مواد غذایی اضافه کنید و با سرعت زیاد مخلوط کنید تا به یک قوام مانند آرد برسید و در صورت لزوم طرفین را خرد کنید. این فرایند برای برنج قهوه ای و سفید یکسان است ، بنابراین از هرکسی که خواست شما استفاده کند استفاده کنید. درست کردن آرد برنج خود به یک خوشمزه عالی است ، اما اگر معمولاً با آرد برنج پخته می شوید ، بهتر است آن را در فروشگاه مواد غذایی خریداری کنید ، زیرا دانه های برنج سخت می تواند مخلوط کن شما را بخورد. در حالی که آرد برنج یک گزینه عالی بدون گلوتن است ، عدم وجود گلوتن به معنای آن است که بدون افزودن یک ماده غلیظ مانند ذرت ، نشاسته تاپیوکا ، آرد تاپیوکا ، نشاسته سیب زمینی یا آدامس زانتان نمی تواند جایگزین آرد همه منظوره شود.

بادام ، جو دوسر و برنج همگی حاوی روغنهای طبیعی هستند که پس از ریختن آنها در آرد شروع به خرد شدن می کنند ، بنابراین بهتر است این نوع آردها را در صورت نیاز خرد کنید. همچنین می توانید این مواد (همیشه در یک ظرف هوایی) را به مدت یک ماه در انبار ، یخچال تا سه ماه یا در یخچال تا یک سال نگهداری کنید. بهتر است کل دسته را ذوب نکنید و از آن استفاده نکنید ، بنابراین وقتی آماده پخت هستید ، فقط مقداری را که لازم دارید و قبل از استفاده ، ذوب کنید ، حذف کنید.

حالا که طرفدار جایگزینی آرد هستید ، بیایید پخت بزنیم!

:: بازدید از این مطلب : 94
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 27 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: